Pomocná tlapka - v Praze

6. února 2008 v 14:22 |  ůtulky a pomoc pro kočičky
Pomocná tlapka-pomoc pro kočičky v Praze
Dne 21. 8. 2007 bylo založeno nové občanské sdružení na ochranu zvířat Pomocná tlapka. Založili ho bývalí dobrovolníci OS uměním na pomoc zvířatům - dřívějšího Mikroazylu paní Kopáčové. Skutečná péče o kočičky bez spolupráce s Uměním na pomoc zvířatům byla však známa již v červnu tohoto roku, a až nyní je tedy oficiálně nové sdružení založeno.
Důvodem, proč se část dobrovolníků oddělila, byl rozpor v péči o kočky, na který měly obě strany odlišný názor. V důsledku dalších okolností pak vlastní péče o kočky pokulhávala a vynaložené úsilí zdaleka neplnilo svůj účel. Tak daleko to došlo i kvůli dalšímSesi osobám, které v Uměním na pomoc zvířatům nefigurovaly, ale přesto se snažily do provozu spolku zasahovat a zasáhly natolik, že to zvedlo vlnu pomluv a nedorozumění. Proto jsme se rozhodli pro nejlepší krok, který by prospěl nejen kočkám, ale především osobám, které o ně pečují. Rozhodli jsme se dobrovolně odejít, a založit tedy spolek nový. A to bez nenávisti ke zbývajícím členům a dobrovolníkům Uměním na pomoc zvířatům, ale spíše s další částečnou spoluprací a kolegiálností.
Věříme, že díky novému spolku budeme moci vynaložit více úsilí, které povede ke zlepšení situace opuštěných koček v Praze. Pro začátek máme tedy dvě hlavní depozita, kde je kočiček momentálně nejvíce, a čtyři depozita, kde jsou ubytovány kočičky pouze po jedné až po třech, a to především kočičky, které je potřeba izolovat. Nadále bychom se tedy chtěli věnovat péči o opuštěná zvířata. Naše kapacity jsou značně omezené, zatím může být v naší péči maximálně 70 zvířat, a to výhradně kočiček. Doufáme, že se přidají další dobrovolníci ochotní kočičky u sebe doma dočasně ubytovat a tím umožnit dalším kočkám na ulicích, aby také našly přechodný a později i trvalý domov.
PrinceznaPéče o kočky bude v podstatě shodná s jinými spolky a útulky, jelikož budeme přijímat opuštěné kočky z ulic, od lidí, kteří je nemohou nadále nechat ve své péči, kočky nalezené, zraněné, nemocné, týrané apod. Populace toulavých koček budeme nechávat kastrovat a vracet do lokalit zpátky, pakliže se v místě bude stavět či jakákoliv jiná okolnost narušující kočičí prostředí, ponecháme je v naší péči a budeme pro ně hledat nové ubytování.
Po přijetí kočiček jim bude zajištěná základní veterinární péče, krmení a pohodlí. Očkované a v případě dospělých koček i kastrované kočky poté nabízíme k adopci zodpovědným lidem. Vysoce březí kočky, tzn. kočky v druhé polovině březosti, nebudeme nechávat kastrovat, ale necháme je v izolaci domácího depozita, kde koťátka odchovají, a poté bude kočička kastrovaná.
LucieChceme se věnovat i osvětové činnosti zejména uvědomování občanů o potřebě kastrace koček. Jinak už nyní je v plánu vybudovat, lépe řečeno zrekonstruovat domek jednoho z našich členů, kde bude možné poskytnout azyl mnohem většímu množství koček, zde je pak možnost postavení venkovních voliér i volného pohybu koček, které v naší péči mohou zůstat na trvalo - tedy kočky staré, dlouhodobě nemocné nebo velmi plaché. Přednostně však všechny kategorie koček nabízíme k osvojení novým majitelům, abychom místo nich mohli přijímat další kočičky, které jsou venku a čekají, až pro ně přijdeme.
KessyObracíme se tedy s prosbou na milovníky koček. Vzhledem k tomu, že žádný z našich současných členů a dobrovolníků nemá takový příjem peněz, aby z něho bylo možné hradit péči o kočky, prosíme o finanční i materiální podporu pro naše svěřence. Z materiálních darů uvítáme krmivo - především konzervy, stelivo a další potřeby pro kočky. Finanční prostředky jsou nutné zejména na kastrace, vakcinace, odčervovadla a léčbu koček. Jedna dospělá kočička nás stojí zhruba 1500 - 2500 Kč, než ji můžeme nabídnout k adopci novému majiteli. V současné době jsme přijali velmi nemocnou kočičku nejen plnou parazitů, ale také s ledvinovými potížemi, pro kterou potřebujeme pomoc momentálně největší. Určitě uvítáme i nové členy a dobrovolníky, kteří by nám chtěli pomáhat především s hlídáním kočiček a koťátek, s propagací, s transportem apod. Vítán je každý milovník koček.
JaroušekJen pro představu - od 1. 7. 2007 datujeme osamostatnění dobrovolníků a od tohoto data až po založení spolku, tedy do 21. 8. 2007, jsme i přes nepříznivé podmínky přijali 86 nových kočiček. Pro některé se povedlo najít nové domovy, přes 70 z nich je ještě stále v naší péči. Na našem seznamu je zapsáno neuvěřitelných 860 opuštěných koček, které jsou na ulicích nebo u nálezců, kteří nás kontaktovali, a pro tyto kočičky je nutné zajistit umístění. Budeme se snažit postarat se o ně, i když číslo je opravdu vysoké a v jednom roce nemožné zvládnout. Čím větší bude podpora veřejnosti, tím více kočiček můžeme i nadále přijímat.
Pomůže každá koruna, každá konzerva a každá pomocná ruka. Velkou pomocí jsou pro nás i trvalé příkazy, které nám pomohou uhradit veterinární péči o kočičky. Momentálně musíme opravdu šetřit každou korunu, abychom se mohli postarat o ty Charlinkakočičky, které máme, na další bohužel nezbývá už vůbec nic. Na poskytnutí všech sponzorských darů vám rádi vystavíme potvrzení pro finanční úřad.
Nabízené kočičky - viz foto
OS na ochranu zvířat Pomocná tlapka
Formanská 40, 149 00 Praha 4
Tel. 776 083 090 - večer nebo 774 108 026
www.utulek-kocky.cz
email: pomocna.tlapka@email.cz
Č. účtu: 216955754/0300
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama