týrání zvířat

6. února 2008 v 14:57 |  týrání zvířat a pokusy na nich

týrání zvířat

Stále častěji se ve sdělovacích prostředcích objevují zprávy o týraných a utýraných hospodářských zvířatech. Otřesné záběry na odrohované krávy - krvácející rány na jejich hlavách, zákroky provádějí "odborníci" jemným chirurgickým nástrojem - motorovou pilou a poté tvrdí, že je to nebolelo.. stačilo se na ně podívat!

Nedávno v jiném ZD se zachovali "lidsky" - před uřezáním rohů jim podali utišující prostředky - odborník se vyjádřil, že další dva dny bolesti měly a žádné prostředky nedostaly - jakoby nebylo dost na tom, že z těchto užitečných, po dlouhá staletí chovaných živočichů nadělali kanibaly, ač to bývali přežvýkavci, živící se trávou a senem - dostává se jim na malém kousku prostoru do žlabu krom vody i masokostní moučka z jejich uhynulých družek! Jak je možné, že na některých farmách se dokáží lidé ke zvířatům chovat tak, že žijí svým poklidným zvířecím životem a že naopak v těch tak zvaných výrobnách masa, mléka a vajec jsou jak v koncentrácích - kravám odejmou telátko sotva se narodí - jen aby nepřišli ani o korunu za mléko. Kuřata chovají na malém prostoru v nevyhovujících podmínkách, kde též dochází ke kanibalismu, oklovávají se do krve, dostaví se infekce, podávají antibiotika a kruh se uzavře po asi čtyřiceti dnech, kdy dojde k hromadnému masakru - zlámaná křídla a nohy jsou při tomto úkonu zcela běžné. Výroba vajec je něco podobného - malé klícky , trus propadává mřížkami a vejce na pás. Ani s vepři to není o moc lepší - někteří "taky farmáři" dokonce zapomínají, že i zvířata potřebují jíst každý den - hrozný pohled na hladem umořené vepře a krávy vyhublé na kost.
Při pohledu za hranice ale není vidět, že by se takto zacházelo s hospodářskými zvířaty jako u nás - krávy, ovce, slepice, kozy, dokonce i králíci v Holandsku, Belgii, Bavorsku, Rakousku, Francii, ale i v tak silně kapitalisticky rozvinutých zemích jako jsou USA a Austrálie, se tato zvířata volně popásají, jsou krmena jim přirozenou stravou. V USA totiž už i spotřebitelé sami začali dbát na to, co jedí, proto farmáři vycházejí svým zákazníkům vstříc a dbají především na kvalitu a zdraví zvířat a tak investují do vybavení, výzkumu, nových technologií. Dbají na co největší pohodlí zvířat, respektují jejich zvyklosti, sledují aktivně snižování používání antibiotik, ale berou i ohled na životní prostředí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama